Sport przy cukrzycy

Niestety w ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o cukrzycy. Choroba ta dopada coraz większą ilość osób, bez względu na wiek, czy inne czynniki. Oczywiście należy pamiętać, że z chorobą tą można żyć, natomiast trzeba odpowiednio o siebie dbać i się odżywiać.

Dieta jest jedną z ważniejszych kwestii przy tej chorobie, dobrze jest więc być pod stałą opieką nie tylko diabetologa, ale również dobrego dietetyka. Warto też pamiętać, że sama dieta to nie wszystko. Bardzo ważny jest też ruch w przebiegu tej choroby. Zaleca się, aby ćwiczyć przez co najmniej 30 minut 5 dni w tygodniu.

Bardzo ważną kwestią jest to, że nie możemy zaczynać ćwiczeń ze zbyt niskim poziomem cukru. Warto też mieć na uwadze to, że wielu sportowców, nawet olimpijskich choruje na cukrzycę, więc jest to potwierdzenie na to, że z cukrzycą można żyć, trzeba tylko robić to odpowiednio i z głową. No i oczywiście z pomocą lekarską i świadomością tego, jak ważne jest leczenie. To jest podstawa terapii od której musimy zacząć, aby poradzić sobie ze swoim stanem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*