Woda przy cukrzycy

To, że każdy z nas powinien wypijać co najmniej 1,5 litra wody wie każdy. Jest to bardzo ważne, dla naszego organizmu, aby dostarczać odpowiednią ilość tego płynu każdego dnia. Dlatego też ważne jest to, aby każdy bez względu na to, czy jest chory, czy też nie wypijał odpowiednią ilość – dobrej wody.

W przypadku cukrzyków z kolei, picie wody jest jeszcze ważniejsze i często chorzy mają zalecaną dawkę dzienną, nawet do 2,5 litra wody. Kluczowe jest również to, jaką wodę pijemy. Należy zwrócić uwagę na to, aby zawierała ona odpowiednią ilość minerałów.

Dietetycy dla chorych na cukrzycę, bardzo często zalecają picie wody, która posiada ogólną zawartość minerałów powyżej 1000mg/l, magnez od 50mg, a wapń 150mg. Taka woda sodu powinna zawierać poniżej 200mg i ważne jest to, aby woda, którą pijemy była koniecznie bezsmakowa. Na szczęście bez problemu możemy znaleźć na półkach sklepowych wody, które spełniają powyższe kryteria. Jest ich nawet kilka, dzięki temu możemy więc wybrać swoją ulubioną, albo sięgać po tą najtańszą.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*