Diety z internetu – czy warto?

Ostatnio bardzo popularne stało się zdrowe żywienie. Prawie każdy chce zrzucić nadprogramowe kilogramy. Nie każdemu jednak się chce korzystać z usług dietetyka w formie tradycyjnej – czyli stacjonarnej. Wiele osób preferuje kupno diety przez internet.

Takie rozwiązanie ma oczywiście wady i zalety. Oczywiście jest to z pewnością tańsza opcja niż wizyta u dietetyka. Plusem jest też to, że nie musimy wychodzić z domu, żeby móc skorzystać z takiej diety. Wystarczy się samemu zważyć i ustalić sobie ile chcemy schudnąć i podać te dane w formularzu. Często też otrzymujemy podpowiedź, czy ilość kilogramów, którą chcemy zgubić będzie dla nas bezpieczna. Jest to też o tyle wygodne, że często mamy podane konkretne posiłki razem ze sposobem ich przyrządzania, a także listę zakupów. Nie musimy sami o tym wszystkim myśleć.

Natomiast, czy diety te są indywidualnie ustalane, czy po prostu rotują się z bazy przepisów w zależności od ilości kalorii na jakie mamy zapotrzebowanie. Jest to też o tyle ryzykowne, że dieta jest nam ustalana bez żadnych dodatkowych badań. Dietetyk więc nie wie, czy zmagamy się jakimiś chorobami, które należałoby uwzględnić. Statecznie każdy musi sam zadecydować, która opcja jest dla niego najlepsza.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*