Podjadanie – dużo większy problem, niż nam się wydaje

Na śniadanie zjadamy zdrową owsiankę z nasionami chia i bananem, na drugie śniadanie sałatkę fit, na obiad mięso przyrządzone z warzywami na parze, a na kolację wypijamy lekki koktajl. Wydawało by się, że powinniśmy chudnąć i pięknieć jednocześnie skoro dostarczamy sobie tyle witamin i tak dobrze mamy przemyślany jadłospis.

Natomiast, czy to zawsze wystarczy do dbania o sylwetkę? Teoretycznie tak, jednak warto sprawdzić, czy nie popełniamy przy tym jednego z większych błędów, czyli czy nie podjadamy. Pewnie większość stwierdzi, że absolutnie to nie w jego stylu, ale ile razy ktoś w pracy poczęstował nas jakimś ciastkiem albo cukierkiem, albo ile razy wieczorem do ulubionego serialu skusiliście się na kilka paluszków, albo chipsów.

Żeby to sprawdzić najlepiej jest na przykład przez tydzień notować sobie wszystko to co jemy, głównie to co podjadamy między posiłkami. Często bowiem ludzie dziwią się, że ich super diety nie działają, a kiedy zrobią sobie taką listę i wychodzi ile rzeczy zjadają pomiędzy posiłkami to nie dziwne, że ich waga nie chce się zmniejszyć.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*