Negatywne skutki zamawiania gotowych obiadów

Żyjemy w czasach, kiedy z każdego miejsca i w każdej chwili możemy zamówić gotowy obiad i nie musimy się przejmować ustalaniem menu, zakupami, gotowaniem, a co najgorsze sprzątaniem po tym wszystkim. Natomiast, czy jest to dobre rozwiązanie, które ma same zalety?

Niestety odpowiedź brzmi nie. Jeżeli zamawiamy gotowe obiady, to fakt, oszczędzamy sporo czasu, natomiast tracimy sporo pieniędzy, bo nie ukrywajmy zawsze będzie taniej samemu przygotować coś do jedzenia. Poza uszczuplaniem naszego portfela, zamawianie obiadów ma też inne minusy. Nigdy nie wiemy z jakich produktów została przyrządzona nasza potrawa.

Nie mamy też pewności kto ją przygotowywał i czy rzeczywiście odbywało się to w sposób higieniczny, do którego sanepid nie mógłby się przyczepić. Jeśli sami gotujemy obiad to mamy też wpływ na to, jaki ostatecznie będzie miał smak, a jak zamówimy coś co nam nie smakuje to już nic z tym nie zrobimy. Ponadto jeżeli zamawiamy gotowca, to czasami są to dosyć duże porcje, a wiadomo, skoro zapłaciliśmy za obiad, to szkoda go wyrzucać i zjadamy całą porcję, żeby nic się nie zmarnowało, a to z kolei wpływa na samopoczucie oraz naszą wagę.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*