Gra w podchody, czyli jak uprawiać sport i rozwinąć myślenie

Chyba każdy z nas zapamiętał z dzieciństwa grę w podchody. To doskonały pomysł na zabawę na łonie natury i wspólne spędzenie czasu z bliskimi. Poza tym gra w podchody pobudza pomysłowość, zapewniając skuteczny trening kreatywnego myślenia.

O co chodzi w grze w podchody?

Podchody to gra znana od pokoleń. Jej zasady nie są zbyt skomplikowane. Zawodnicy muszą podzielić się na dwie drużyny. Pierwsza ucieka, a zadaniem drugiej złapanie przeciwnika. Grupa uciekająca pozostawia tropy stanowiące podpowiedź dla rywali, jak również rozmaite zadania oraz zagadki. W tym miejscu ma początek najlepsza zabawa, która wymaga od uczestników wykazania się sprytem i kreatywnością.

Zasady zabawy w podchody są dość elastyczne. Można je w dowolny sposób modyfikować, w zależności od wieku i możliwości uczestników, jak również liczby osób należących do drużyn. Ważne jest też teren zabawy. W podchody możemy grać się praktycznie na każdym terenie, czy to na podwórku, czy na szkolnym dziedzińcu. Nie da się ukryć, że najwięcej radości gra ta sprawia w otoczeniu przyrody.

Ruch na świeżym powietrzu

Gra w podchody to doskonała odmiana od spędzania czasu przed monitorem komputera. Zwłaszcza że coraz więcej dzieci od zabawy na świeżym powietrzu, woli tablet bądź telefon. Tymczasem zabawy typu podchody pobudzają rozwój ruchowy, zwiększając tym samym sprawność fizyczną. Co więcej, zabawa w otoczeniu natury pobudza ciekawość dziecka, równocześnie uwrażliwiając na zjawiska przyrodnicze.

Trening dla umysłu

Podchody to wspaniała zabawa, która niesie ze sobą wiele korzyści dla uczestników. Sprzyja wyostrzeniu bystrości oraz wyzwala pomysłowość. Tak samo grupa uciekająca, jak i druga, ma bowiem za zadanie wykazać się sprytem. Gra uczy także analitycznego myślenia oraz reguł fair play. To ważne nie tylko dla dzieci.

Podchody nie wymagają żadnych większych przygotowań. Można wykorzystać niemal wszystko, co ma się w danym momencie pod ręką. Przydać może się kawałek sznurka, mazaki, papier, węgiel, a także suche kijki, które można wykorzystać do stworzenia wskazówek dla drużyny przeciwnej. Gra stwarza okazję do wyzwolenia zasobów pomysłowości, a przy tym spędzenia wspólnych chwil. Nie można zapomnieć też o świetnej przygodzie!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*