Temperatura i odpowiednia wilgotność powietrza – a nasze zdrowie

Nie ma znaczenia, czy siedzisz w pracy, w budynku mieszkalnym, czy w apartamencie na urlopie, bardzo istotne jest powietrze w lokalach, w jakich funkcjonujesz. Powietrze, którym oddychamy – ma ogromny wpływ na nasze ciało, a przeto i przychylne samopoczucie. Jak zadbać o miejsce, by stało się dobre dla ludzkiego stanu fizycznego?

Nie zawsze mamy prosty wpływ na to, w jakim lokalu funkcjonujemy. To nie od nas zależy – jak urządzone jest biuro, lub jak wygląda infrastruktura w hotelu, w jakim planujemy spędzić urlop. Nie mniej jednak typując hotel – jesteśmy w stanie zapytać też o szczegóły związane z klimatyzacją, jeśli jest to czas letni lub należyte ogrzewanie – gdy chcemy jechać od listopada do stycznia. Jednakże mamy zupełny wpływ na odpowiednią instalację urządzeń we własnym domu. Priorytetową i najważniejszą rzeczą jest w tej kwestii klimatyzacja. Należycie wybrana i zamontowana – przyniesie ukojenie w najbardziej upalne tygodnie. Patrząc na zmiany na ziemi i coraz bardziej popularny sposób pracy na home office – zaczyna być to koniecznym elementem urządzenia domu. Daje ulgę, umila dni spędzone w prywatnej strefie. Istotne, by zakupić adekwatny dla nas sprzęt. O ile rezydujesz w stolicy Polski, ze wsparciem będzie w stanie nadejść montaż klimatyzacji z Warszawy. Dużo bardziej luksusowo jest działać w adekwatnej temperaturze! Naturalnie znacząca pozostanie dodatkowo odpowiednia wilgoć powietrza. W tym przypadku super rozwiązaniem są oczyszczacze, czy sprzęty z jonizacją.

Zimową porą z kolei prawie każdy z nas pragnie tego, by było….ciepło. Kubek gorącego kakao, fotel i ulubiona lektura dobrze brzmi? Niestety nie spełni się, jeśli twoje ogrzewanie jest uszkodzone lub niewystarczające. W sklepach jest masa rożnych rozwiązań, jedną z wielu są pompy ciepła. Jest to udogodnienie, które czerpie moc z otoczenia – i najprzystępniej rzecz ujmując – przekazuje ją w postaci ciepła. Jest to wyjście niesłychanie oszczędnościowe, ale również zdrowe. Pompy ciepła bowiem umożliwiają mniejsze zużycie prądu, czy innych źródeł energii. Zadbasz nie tylko o swój portfel – ale także o naszą planetę.

Interesującym procesem jest również rekuperacja. Jest to odzyskiwanie ciepłego powietrza z systemu wentylacji. W pomieszczeniach, gdzie obecny jest rekuperator, zużyte powietrze zamieniane jest na czyste, co więcej zostaje odzyskana zgromadzona wcześniej wysoka temperatura. Dzięki temu mamy możność mniejszego zużycia prawie o 95% energii, uzyskanie korzystnej temp. i wilgotności w domu, ale również możemy tą drogą wykluczać bakterie i wirusy. To znaczy ponownie – dbamy nie tylko o wydatki i prywatne pieniądze, ale w pierwszej kolejności o samopoczucie!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*