Obóz na łonie natury – czyli jak zdrowo spędzić czas wśród zieleni.

W dzisiejszym świecie obóz w puszczy łączy się z koniecznością skompletowania konkretnego ekwipunku umożliwiającego przeżycie niezapomnianych chwil w otoczeniu zieleni. Obozy harcerskie są doskonałym rozwiązaniem, aby próbować własnych sił w tym temacie. Dzięki edukacyjnej podstawie, kompani mogą obeznać się jak gospodarować racje żywnościowe, a ponadto jak posiłkować się finką, czy latarką taktyczną. Przybliżymy w kilku słowach jak przebiega harmonogram dnia na obozie.

Jak wygląda przykładowy dzień na biwaku?

Należy rozpocząć od rozbicia biwaku najlepiej mając na rękach rękawice taktyczne, które zapobiegną skaleczeniu się, kolejnym epizodem jest umiejscowienie latarki led lenser dlatego, że pomaga ona znakomicie rozjaśnić przestrzeń namiotu. Następną interesującą przyjemnością jest sporządzenie ogólnego jedzenia. Każdy sporządza osobiście własne racje żywnościowe, można też kupić, najkorzystniejszym sposobem do ich otworzenia może być finka, należy ponadto wspomnieć o ochronie rąk. Kuchcik wymyśla menu dobę przed, zatem każdy jest w stanie dowiedzieć się co dobrego pojawi się do sporządzenia kolejnego dnia. Przygotowując jedzenie należy pomyśleć o wystarczającym oświetleniu, dlatego konieczna będzie latarka taktyczna, w przypadku zawieruszenia sprzętu drużynowy z przyjemnością da nam swoją.

Po obiedzie czas na zrobienie zapasów chrustu na nocne spotkanie. Rękawice taktyczne, doskonale sprawdzą się do noszenia ostrych pni, a jeżeli któryś pień nastręczy kłopot, należy go obciąć za pomocą finki. Przygotowane racje żywnościowe na samodzielnie zebranym opale będą rozpływały się w ustach, przy obecności bębenków i płomieniach ognia.

Po długiej biesiadzie czas na wieczorne gry – inaczej – sport dla najlepszych. Nie odbędą się one, bez latarki led lenser, która pomoże wychwycić najbardziej zakamuflowane wskazówki. W trakcie podchodów istotna jest zgrana drużyna, również sprawne rozumowanie i dobry zmysł widzenia. Jeżeli któryś z uczestników wpadnie w rośliny konieczna jest pomoc kolegi z finką i latarką taktyczną, by być w stanie się wyswobodzić. Po złapaniu przeciwnej załogi zajęcia chylą się ku końcowi. Tak pełen przygód dzień trzeba uczcić spokojnym snem i przyszykować się na kolejne niezapomniane chwile na obozie

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*