Kontuzja tuż przed ślubem: jak sobie z nią poradzić?

Sportowcy również wychodzą za maż lub się żenią. Poniektórym trudno przychodzi rezygnacja z zajęć sportowych nawet przed tak dużą imprezą, co z kolei może spowodować kontuzję, a ta – przewlekły ból. Na szczęście nie ma potrzeby przekładania wesela. W XXI wieku leczenie bólu to nie problem.

Po pierwsze bezzwłocznie wybierz się do swego lekarza sportowego, który prawdopodobnie wyśle cię na rehabilitację. Już tylko to powinno przynieść ulgę, ale może będzie konieczne wdrożyć leczenie bólu inną metodą. Formę leczenia dobiera się w zależności od rodzaju urazu – jeśli to tylko nieco skręcony staw skokowy, być może wystarczy kilka dni odpoczynku. Jeśli uraz jest poważniejszy i daje ci się we znaki np. ból barku bądź ból biodra i nie możesz przez to prawidłowo funkcjonować (a co dopiero mówić o tańcach na własnym weselu), to poszukaj w okolicy centrum leczenia bólu. To profesjonalne przychodnie, które mają cel ułatwić życie ludziom borykającym się z różnymi rodzajami bólu.

W zależności od twojego rodzaju doradzą ci stosowne leczenie. Jednym z takich sposobów jest akupunktura (tak, to naprawdę działa!), lecz to nie jedyna terapia. Kriolezja polega na zamrożeniu nerwu, przez co przestaje się odczuwać ból. Termolezja przeciwnie zaś wykorzystuje ciepło wytwarzane przez fale radiowe. Każda z tych metod jest dobierana oddzielnie – aby otrzymać optymalny wynik. Klinika leczenia bólu przede wszystkim wykona niezbędne badania, a dopiero wtedy zaproponuje odpowiedni sposób leczenia.

Nie panikuj zatem – nawet jeśli wesele coraz bliżej, a tobie żyć nie daje ból kręgosłupa. Leczenie umożliwi ci przeżyć twój ślub z lekkością i uśmiechem. No, chyba że za bardzo zaszalejesz – lecz wtedy możesz mieć uwagi jedynie do siebie ;).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*