Odpoczynek w ogrodzie
Odpoczynek w ogrodzie

Nie zapominaj o odpoczynku po pracy – najlepiej wybierz ogród

Przepracowanie

Wielu spośród nas zależy na tym, by być jak najwyżej ocenianymi przedsiębiorcami i dlatego tak istotny jest stopień swojej efektywności. Takie podejście notorycznie grozi pracoholizmem, który wywołuje skutek przeciwny do zamierzonego: przestajemy być solidni, jesteśmy wyczerpani i jeszcze słabiej wykonujemy swą pracę. Co zrobić, by ustrzec się takiej sytuacji?

Po pierwsze należy pamiętać o regularnym odpoczynku, przykładowo w publicznym ogródku. Dobrze jest w wolny dzień oddalić się od komputera i zabawić przy stole ogrodowym z krewnymi lub znajomymi, by mieć sekundę wytchnienia. Podczas dnia z kolei można umożliwić sobie niedługi odpoczynek, wychodząc na dwór i układając na chwilę w leżaku ogrodowym, lub wyjść na niedługą przechadzkę po okolicy. Nie potrzeba dużo, by odzyskać maksymalną wydajność.

Nikt nie jest w stanie bowiem robić wszystkiego na 100% przez cały czas. W jakieś chwili pojawiają się symptomy wyczerpania: nie potrafimy się skoncentrować, zaczynamy robić pomyłki, mamy wolniejszy czas reakcji. Skutkiem tego na te same obowiązki musimy przeznaczać coraz to więcej czasu, a przy tym jej wydajność w dużej mierze zostaje obniżona. Ciężka praca bez przerwy może negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze efekty w pracy, ale i na nasze zdrowie. Niedobór odpoczynku powoduje brak energii lub rozdrażnienie, stany zapalne, problemy z ciśnieniem, wzmaga niebezpieczeństwo zawału serca – a to i tak nie wszystkie efekty, którymi skutkuje stałe zmęczenie.

Nadzwyczaj ważne jest, by pamiętać o wypoczynku nie tylko na wakacjach. Znakomitym planem na zachowanie świeżości mózgu mogą być częste wizyty w ogrodzie (lub chociaż na tarasie). W tygodniowym grafiku zajęć warto uwzględnić przebywanie na powietrzu, zadziała to korzystnie na naszą efektywność oraz samopoczucie.

Odpoczynek w ogrodzie

Przestrzeń, w której spędzamy wolny czas, dobrze jest wyposażyć w wygodne meble ogrodowe. Dzięki nim będziemy mogli wypoczywać nie tylko aktywnie, plewiąc chwasty, ale i przykładowo oddając się lekturze na leżakach ogrodowych. Aby zadbać o długotrwały komfort, dobrze jest zakupić meble z technorattanu. Ten współczesny materiał ma wszelkie atuty zwykłego rattanu, ale jest znacznie od niego trwalszy i w wyższym stopniu niepodatny na warunki atmosferyczne. Nie potrzebujemy więc martwić się o chowanie mebli ogrodowych do altanki podczas ulewy. Stoły ogrodowe będą mogły przebywać na zewnątrz przez cały rok, a na początku sezonu wystarczy jedynie przetrzeć je zwilżoną szmatką.

Jeżeli zależy nam na maksymalnej wygodzie i chcemy mieć pewność, że nasz relaks będzie bez wątpienia dobry, warto też zadbać o parasole ogrodowe. Wypoczynek w upalnej temperaturze zapewne nie będzie miłym relaksem, a raczej okropieństwem i również może negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, by pomyśleć o ochronie przed dotkliwym promieniowaniem, umieszczając parasole ogrodowe w takim miejscu, by osłaniały maksymalnie rozległą powierzchnię.

Pełne zestawy mebli ogrodowych są w stanie stanowić znaczny koszt, ale nie musi być to gigantyczny problem. O zakupach dobrze jest pomyśleć przed nadejściem zimy i poczekać na wyprzedaż mebli ogrodowych. Z tego powodu nie narazimy się na zbyt duży koszt, a jeśli kupimy meble z technorattanu, nie będziemy mieć problemów z ich zimowaniem. Spokojnie poczekają na nowy sezon, kiedy będziemy mogli wypoczywać na leżakach ogrodowych i zbierać siły zanim powrócimy do codziennych zadań.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*