sztuka i zdrowie

Otaczanie się sztuką – pozytywne dla naszego zdrowia

Wybór wyglądu mieszkania, w którym się mieszka, oddziałuje na zdrowie psychiczne. Z tego względu właśnie słyszy się, iż należy z głową wybierać rodzaje farby ściennej. Pomarańczowa ściana może wywoływać agresję, podświadomie irytować i także prowadzić do podłego humoru. Natomiast zielony relaksuje, barwa szara, taka do tej uzyskanej przy wykończeniu ścian betonem architektonicznym zdaje się być nieangażująca emocjonalnie.

Wiadomym zdaje się być, iż kolory oraz ich odcienie mają wpływ na recepcję tego, co nas otacza, na atmosferę oraz odczucia. Nieważne, czy nasze mieszkanie wykonano w stylu art deco, prowansalskim, skandynawskim. Zawsze warto się zastanowić: co jeszcze, poza wyborem barwy ścian czy wykończenia industrialnego lub minimalistycznego, rzutuje pozytywnie na nasz humor?

Twórczość artystyczna! Ona zawsze jest pokarmem dla ducha i ciała. Powieszony obraz, na przykład na ścianie wykończonej betonem dekoracyjnym w pomieszczeniu o charakterze industrialnym, przestaje być traktowany wyłącznie jak ozdoba. Zobacz na www.modernconcrete.pl. Patrzenie na niego może skłaniać do refleksji. Pozwolenie sobie na pauzę w ciągu doby, aby popatrzeć na powieszone lub umieszczone w mieszkaniu dzieło sztuki, to idealny plan na odprężenie zmęczonego całodzienną robotą mózgu. Odpowiednio dobrany rysunek, uwielbiany przez domownika oraz kojarzony z dobrymi uczuciami i odbierany z odrobiną sentymentu, może działać kojąco i rozładowywać napięcie.

W obliczu tego, iż to w dzisiejszych czasach to napięcie jest powodem różnych chorób, problemów ze zdrowiem psychicznym, psuje relacje rodzinne oraz doprowadza do przygnębienia bądź załamań – każde usiłowanie pozbycia się go jest dobrym pomysłem. Jeśli otaczanie się wytworami sztuki rozładowuje napięcie, można zatem powiedzieć, iż jest to po prostu wskazane dla zdrowia.

Nie powinno się więc zapominać o fakcie, iż wygląd naszego domu posiada wpływ na zdrowie. Sztuka to przecież nie są jedynie staroświeckie obrazy lub dziwaczne figurki. Do każdego stylu mieszkania dobrać można właściwy obraz lub posąg. Przykładowo do betonu dekoracyjnego, który jest szary i w stylu industrialnym, też można dopasować szybko i łatwo idealne dzieło sztuki. Pomijając już fakt, że sama betonowa ściana w salonie będzie wyglądać doskonale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*