Kontuzje z boiska – jak działać w razie wypadku?

Dbając o pociechy dokładamy wszelkich starań, by nie zabrakło im niczego co jest potrzebne do prawidłowego rozwoju oraz przestrzegamy jak unikać szkodliwych momentów. Życie tymczasem tak wygląda, że nie zawsze można uniknąć w nim zranień. Nawet uprawianie ruchu, do którego często dziecko zachęcamy, wiąże się z niebezpieczeństwem. Placówka szkolna – miejsce plus rozpierająca dzieci energia – kolejna możliwość. Zatem rozsądnie, żeby nasza pociecha umiała postąpić jak przyjdzie taka okoliczność. Jak to sprawić?

Początkowym punktem jest bezspornie nasz zasób wiedzy. Nawet jeśli nie przeszliśmy przez kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, jesteśmy w stanie pokierować potomka w jaki sposób trzeba zadziałać w przypadku zagrożenia. Nauczenie przydatnych kontaktów alarmowych, uwrażliwienie na opanowanie – to podstawy, które dobrze jest posiadać. Zwłaszcza jeśli pociecha spędza czas z dala od domu.

Bardzo słusznym krokiem wydaje się wysłanie dziecka na kurs pierwszej pomocy. Wyszkolona osoba, która na co dzień ma kontakt z przeróżnego typu sytuacjami, niewątpliwie pokaże naszemu dziecku w jaki sposób sobie poradzić. W dodatku zasób wiedzy a także doświadczenie nabyte na zajęciach, pozwolą maluchowi poczuć się bezpiecznie w różnych sytuacjach. Nawet jeśli samo nie będzie w stanie ulżyć, jego szybka decyzja może jakiejś osobie uratować życie.

Ponieważ znajomość ludzkiego organizmu wciąż idzie do przodu, oddziałuje to również na zasady określające pierwszą pomoc. Teraźniejsze czasy także przynoszą nam coraz to wymagające okoliczności, do których jesteśmy zobligowani się zaadaptować. Należałoby przeto pójść wraz z potomkiem na lekcje KPP. Recertyfikacja informacji a także kompetencji bez wątpienia zadziała pozytywnie. A bez wątpienia będzie to stosowny wzór dla naszego dziecka.

Zaznajomienie młodzieży z pierwszą pomocą ma inną dodatnią cechę – chęć do pomocy innym. Nie znamy momentu kiedy będziemy w potrzebie skorzystać wiedza pozyskana przez młodego człowieka na szkoleniu KPP. Warszawa czy Gdańsk – w każdym rozległym mieście, gdzie wzmożony ruch i układ ulic komplikują służbom medycznym rychłe dojechanie do wymagającego pomocy, wsparcie przypadkowej osoby jest zbawienna.

Nastawienie pociechy na możliwe pomaganie to nasza cegiełka w pozytywny proces doskonalenia społeczeństwa. Czy będzie to wypadek samochodowy czy wypadek na boisku, z pewnością skorzysta z kompetencji zdobyte na kursie KPP, a recertyfikacja za jakiś czas będzie dla niego zwyczajna. Mało tego wzór pobrany od nas bez wątpienia pokaże następnym pokoleniom.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*