Czy wybór aranżacji wnętrza może wpływać na nasze zdrowie?

Nurt industrialny jest coraz bardziej widoczny wokół. Geniusz tego procesu zdaje się być klarowny – prostota. Co ciekawe nie chodzi tylko i wyłącznie o stylistykę, lecz także o funkcjonalność. Obecnie, kiedy miasto zewsząd zalewa nas kolorową reklamą, barwnymi stylami mebli czy odzieży, otoczenie tego trywialną bryłą wydaje się być szczególne. Jakie są użyteczne atuty stylu przemysłowego? Jak oddziałuje na nasz organizm?

Spacerując po mieście, nie sposób nie zauważyć coraz większej liczby mieszkań o pospolitej bryle i stonowanej kolorystyce. Elewacja ścian wystylizowane na kolaż z płyt (z reguły beton architektoniczny – porównaj https://www.modernconcrete.pl/), wymieszanych ze szkłem, zachęca do wejścia. Jednak jak demonstruje nam poniekąd Luwr – wskazane jest dać za wygraną ciekawości.

Przystając przy ośrodkach kultury, należy zwrócić uwagę w jak wielu z nich sale są utrzymane w oszczędnym stylu. Płyty z betonu architektonicznego, na których przedstawiane są eksponaty bezbłędnie je podkreślają. Nie myślimy o tym, ale jest to niezwykle korzystne dla naszych oczu. Powściągliwy wzór daje możliwość skupić się na eksponowanym obrazie i nie nadwyręża faerią kolorów.

Pomieszczeniami, w których nader często wykorzystywany jest charakter industrialny, są bary. Połączenie jednostajnych ścian z elementami odnoszącymi się do kultury, z jakiej wywodzą się podawane potrawy – całkowita symetria. Co ważne prosta budowa pozwala na łatwe utrzymanie czystości, co w restauracjach jest niezwykle ważne. Bardzo dobrym elementem pod tym względem jest beton architektoniczny. Kuchnia, w jakiej ciągle coś się przyrządza, wytwarza parę wodną, a ta zbierając się w każdym miejscu jest w stanie wywoływać powstanie grzyba. Beton dekoracyjny na ścianę będzie asekurował gości lokalu przed jego wpływem.

Styl industrialny nie ogranicza się tylko i wyłącznie do restauracji. Z dużym entuzjazmem wykorzystujemy ten styl w domu. Znudzeni pospolitym malowaniem ścian często decydujemy się na beton dekoracyjny. Cena za m2 oraz bezproblemowy sposób przytwierdzania, przy możliwościach używania – nic dodać, nic ująć.

Jeśli myślimy o betonie dekoracyjnym warto wcześniej obejrzeć np. beton dekoracyjny na ścianę i znaleźć własną inspirację na wygląd oraz ozdobienie ścian.

Jak się okazuje styl minimalistyczny to nie wyłącznie nowinka estetyczna. To również wygoda wykorzystywania oraz, jak to zanalizować, wsparcie dla naszego zdrowia. Potwierdza to tezę, że więcej nie zapewnia, że będzie lepiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*