Przez ogród do równowagi psychicznej

W dzisiejszych czasach samochody są stałym elementem życia ludzi. Coraz więcej osób, by zachować czas, wygodnie pokonać konkretną trasę wsiada za kółko. Przestaliśmy dostrzegać kiedy uzależniliśmy się od pojazdów oraz w jakim stopniu odbija się to na naszym zdrowiu. Siedząca pozycja, tkwienie w korkach, wciąganie spalin z różnych aut – ogólnie to po trochu nas dewastuje. Rozwiązanie?

Niezwykle korzystnym odpoczynkiem od przebywania w aucie może być przykładowo działanie w ogrodzie. Kontakt z naturą, świeże powietrze i lekki ruch bez wątpienia korzystnie wpłyną na nasze ciało i umysł. Jesień co prawda się dopełnia, jakkolwiek nadal możemy ukorzenić jesienne cebule kwiatowe, żeby na wiosnę weselić się okazałymi roślinami.

Działka z warzywami to również dobry pomysł. Osobiście posadzona marchewka, burak i pietruszka to kompozycja pysznej sałatki, nasyconej witamin – nasiona warzyw w sklepie ogrodniczym z nasionami warzyw możesz sprawdzić ceny i dostępne odmiany, a jest ich cała masa) są dostępne w sprzedaży cały rok, ale pamiętajmy, żeby przygotowanie rozsad rozpocząć dopiero na wiosnę. Co ważne uprawiając działkę samemu wiadomo jakie nawozy i preparaty się stosuje.

Korzystnie jest urządzić sobie kawałeczek trawiastego miejsca, gdzie będziemy mogli usiąść na kocu z atrakcyjną lekturą. Spokój jaki przynosi dotknięcie trawy pomoże na zszargane nerwy. Troszczenie się o skrawek zieleni bynajmniej nie wymaga od nas za dużo pracy. Wystarczy przeszukać przeglądarkę oraz poszukać. Sprawę ułatwia np. polyversum.

Praca w ogrodzie trwa praktycznie cały rok i potrafi przynosić dużo satysfakcji. Nie zapomnijmy o okryciu naszych roślin na zimę, aby zabezpieczyć je przed mrozem. Przydatna będzie tu biała agrowłóknina zimowa do okrywania roślin.

Poniektórzy preferują sąsiedztwo drzew, w takim razie zaułek z drzewkami oraz krzewami owocowymi będzie idealny. Dodatkowy atut to ewidentnie owoce. Samodzielnie wyhodowane porzeczki będą miały słodszy smak aniżeli kupione w sklepie. I naturalnie będą lepsze. Lęk przed trudem którego potrzebuje pielęgnowanie drzewek nie jest powodem, aby hamować. Wystarczy czasem skrócić gałązki sekatorem ogrodniczym. Przyroda zrobi resztę.

Auto ma ułatwiać byt, a nie w nim panować. W korzystaniu z wszelkiej urządzenia należy ocalić zdrowy rozsądek. Trzeba uświadomić sobie to zanim będzie zbyt późno. Zrównoważenie pomiędzy wygodą, a zdrowym ruchem oraz kontaktem z naturą powinna być zachowana.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*