Kiedy ciało nie informuje, że coś się dzieje

Ludzki organizm to niebywale złożona konstrukcja. Mimo, że badania prowadzone są od dekad w dalszym ciągu umie szokować. Niby każdy jest stworzony jednakowo – czaszka, kończyny, serce, narządy. A przecież każdy posiada rzadkie cechy, których nie posiada inna osoba. Co się z tym wiąże każdy spośród nas jest unikatem. Jest to związane jednakże także z występowaniem rzadkich przypadłości. Takowych jak na przykład analgezja.

Analgezja to choroba genetyczna, której objawem jest niedoznawanie impulsów bólowych. Przyczyną tejże przypadłości jest defekt określonego genu, jaka powoduje niewłaściwe działanie przekaźników nerwowych. W zwykłych słowach – komunikat o bólu nie przechodzi z jego miejsca do zwojów mózgowych.

Rewelacyjnie? Nie do końca.

Nie ma chyba osoby, jakiej nie przemknęło przez głowę choć raz, że egzystowanie bez odczuwania bólu stałoby się o wiele lepsze. Przypuszczalnie i lepsze, niemniej jednak przy okazji niedługie. Ból, mimo że ciężki, jest istotny dla naszego zdrowia. To bodźce bólowe od początku oznajmiają, że coś dzieje się w naszym organizmie. Z tego powodu mamy możliwość w porę zareagować oraz ustrzec się od przykrych następstw. Analgezja, jako dolegliwość genetyczna, upośledza umiejętność asekuracji, bo osoba cierpiąca na nią nigdy nie czuła bólu, połączonego z konkretnym działaniem. U takich, ludzi wyłączną poszlaką, że coś się stało są krwiaki, krwawienie czy schodząca skóra. Bywa, że diagnoza urazu czy też następującej dolegliwości jest już za późna. Wobec tego ludzie posiadający analgezję muszą bardzo uważać oraz systematycznie kontrolować swoje ciało.

Jak pokazano na tymże przykładzie, ludzkie ciało jest pełne tajemnic, a wszelkie spośród odczuć, które doświadczamy posiada własną funkcję. Nie wskazane jest przeto uskarżać się, a w miejsce tego zacząć lepiej przenikać własny organizm. To autentycznie interesująca oraz wartościowa przygoda.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*