Kolarski zakątek na mapie Polski

Zieleniec to wioska (a właściwie fragment Dusznik-Zdroju) leżąca na Dolnym Śląsku, u podnóża Gór Orlickich. Ceniona przede wszystkim jako ośrodek narciarstwa. Jednak dzięki położenia doskonale nadaje się także dla osób, jakie wolą wycieczki górskie czy też relaks z dala od miasta. Od jakiegoś czasu jest też jedną z miejscowości szlaku kolarskiego, na jakim trenuje narodowa kadra. Jeśli jesteś entuzjastą jazdy na rowerze to odpowiednie miejsce dla Ciebie.

Wyjazd do tegoż pięknego zakątka naszego kraju z bicyklem to kapitalna okazja do trenowania. Podjazdów jest mnóstwo i są przysposobione do różnego poziomu zaawansowania. Popularność, którą za pośrednictwem sportów zimowych zdobył Zieleniec, sprawiła że o wolne pokoje nie trzeba się bić. Szczególnie profesjonaliści będą zachwyceni. Noclegi, jakie proponuje Zieleniec przy stoku, to fantastyczna pozycja do trenowania jazdy górskiej. Rozliczne trasy oraz Singletrack z pewnością pomogą zaprawić się do najtrudniejszych zjazdów.

Teren Zieleńca to także fantastyczne położenie dla pasjonatów jazdy na „szosówkach”. Mnogość kilometrów czarujących tras betonowych, o każdej porze roku kusi mnóstwo szosowców. Treningi odbywała w tym miejscu nawet złota medalistka, wobec tego wybór szos zachwyci chociażby najbardziej kapryśne osoby. A po trudnym treningu – hotel SKI i SPA. Zieleniec posiada dużo hoteli, w których dane jest ulec błogiemu leniuchowaniu i zregenerować.

wolne pokoje zieleniec

Miejsce dla siebie odkryją tu także tacy, którzy uwielbiają kolarstwo, jednak nie całkiem profesjonalnie. Apartament w Zieleńcu rewelacyjnie pasuje na nastrojowy, a równocześnie aktywny wyjazd. Kolejki linowe, Wielka Desztna oraz rozmaite parki rowerowe zagwarantują ciekawe chwile rodzicom z dziećmi. Dobrze jest dodać, że niedaleko stąd do Czech. Zatem w ciągu dnia rower, zaś wieczorową porą wyborny Zieleniec. Restauracja z smakowitymi miejscowymi smakołykami będzie perfekcyjnym zwieńczeniem dnia.

Góry to fantastyczne miejsce do wycieczki w każdej porze roku – pełne cudownych krajobrazów oraz rozmaitych atrakcji. A ponadto korzystne dla zdrowia. Jeśli uwielbiasz jazdę na rowerze, ale do tej pory nie dotarłeś do Zieleńca – koniecznie wyrusz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*