Rowerowe podróże koleją to świetny pomysł na spędzenie aktywnego weekendu!

Okres wakacyjny to świetna pora na kolarskie wycieczki. Ci, którzy uwielbiają dłuższe wycieczki, powinni wybrać się w różne ciekawe miejsca, pokonując trasy pociągiem. Tego typu kolarskie wycieczki cieszą się rosnącą powszechnością.

Wyszukaj ciekawe atrakcje w okolicy i wsiadaj na rower!

Wyprawa rowerowa to doskonały plan na weekendowy wypad. Za sprawą tego, iż możliwy jest przewóz roweru w pociągu, możesz obmyślić naprawdę ciekawą trasę. To doskonała opcja dla osób, które celują w czynny wypoczynek. Taki wypad można dostosować do indywidualnych predyspozycji, samodzielnie decydując, jaki odcinek trasy zostanie przemierzona pociągiem, a jaka rowerem.

Zwiedzaj atrakcje w swojej okolicy

Kolarska wycieczka koleją, to świetna sposobność, by poznać pobliskie atrakcje. Szeroka grupa pasjonatów jazdy na rowerze nie zdaje sobie sprawy, jak wiele wartych uwagi miejsc można odwiedzić całkiem blisko ich domu. Wystarczy nabyć bilety regionalne na pociąg i ruszyć w podróż. W zależności od indywidualnych posiadanych nakładów czasowych można też spakować w plecak najpotrzebniejsze przybory i wyruszyć na wyprawę z noclegiem.

Osoby, które muszą mieć obmyślony każdy szczegół, powinni przeanalizować przyjazdy pociągów z interesujących ich miejscowości i skrupulatnie obmyślać całą wyprawę. Rowerem można przemierzać te fragmenty drogi, do których nie da się dojechać pociągiem. Jeśli planujemy dłuższą wyprawę, dobrze będzie zabrać podczas drogi aktualną mapę. Świetną wyprawą może być też nieplanowany rajd rowerowy.

Spontaniczne wypady są najfajniejsze!

Świetną opcją może okazać się wracanie pociągiem z rowerowej eskapady. Zwłaszcza w przypadku spontanicznych wypadów, gdy zaskoczy nas dość późna pora. Bilety na pociąg są do nabycia u kierownika składu, aczkolwiek konieczna jest wówczas dodatkowa opłata za wydanie biletu w pociągu.

Nie musisz mieć dokładnie zaplanowanej trasy wyprawy, ponieważ wyszukiwanie połączeń kolejowych dostępne jest o dowolnej godzinie, z dowolnego miejsca. Wystarczy mieć urządzenie z możliwością dostępu do sieci.

Jeśli nie masz pomysłu jak spożytkować resztę ciepłych dni, a preferujesz aktywny sposób wypoczywania, tego typu rowerowa podróż składem kolejowym okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*