pieniądze - dolary

Ile potrzebujemy pieniędzy, żeby sprawić sobie sprzęt narciarski?

Jazda na nartach to nie jest właściwie tani sposób rekreacji. Odpowiedniej jakości narty, buty oraz strój narciarski mogą pochłonąć dużą fortunę. Żeby zebrać cały sprzęt często trzeba wyłożyć od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Znamy jednak sposoby, aby trochę zaoszczędzić podczas zakupu niezbędnych atrybutów podczas zabawy na stoku.

Nadążyć za nowymi rozwiązaniami

Wybierając narty, miejmy na uwadze, że najdroższe są modele korzystające z nowoczesnych technologii dostępnych na rynku oraz skonstruowane z najbardziej modnych materiałów. Pamiętajmy jednak, że lwia część nowych trendów to tylko marketingowy zabieg. W przeszłości zaistniało kilka istotnych rewolucji. Żadna jednak nie odbyła się w ostatnich sezonach. A alternatywie do nowego oraz promowanego typu nart w drogich sklepach, warto rozważyć typy nart z zeszłego sezonu. Zamiast w punkcie sprzedaży zakupu można dokonać na aukcjach internetowych. Dodatkowo używane zestawy są dwa razy tańsze od nowszych odpowiedników.

Tanie nie znaczy lepsze

Biednych obywateli na niedrogie rzeczy nie stać – to stwierdzenie jest całkowicie uzasadnione. Naprawdę nie kalkuluje się kupować najtańszych produktów, które posłużą nam maksymalnie przez jeden rok. Narty z wyższej półki będą służyć niezawodnie przez lata. Są zazwyczaj o wiele bardziej wytrzymałe i zapewniają wyższy poziom wygody podczas korzystania ze stoku. Dodatkowo jakościowy sprzęt prędko nie stanie się przestarzały a także oferuje możliwość późniejszej odsprzedaży.

Czym się sugerować w trakcie kupna

Istotnym zagadnieniem podczas zakupu jest okres w jakim się na niego namyślimy. Poza sezonem ceny oferowanych produktów są znacznie tańsze. Dodatkowo można napotkać na częste promocje a także wyprzedaże na portalach przeprowadzających aukcje. Wyprzedaże trwają zwykle między końcem lutego, a początkiem kwietnia. Warto więc zaopatrzyć się w narty po sezonie i bądźmy przygotowani odpowiednio wcześniej na następny sezon na stoku.

Ile zapłacimy za ubiór narciarza

Co ciekawe, także strój narciarski nie należy do tanich. Ale podchodząc do zakupu ostrożnie, możliwe jest, by oszczędzić dużą sumę. Najważniejsze – unikajmy drogich oraz rozreklamowanych marek. Warto zastanowić się nad tymi niszowymi, jednak nadal proponującymi odpowiednią jakość produktu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*